Destilační zařízení RSI 1200 v provozu

Destilační zařízení RSI 1200 při denním využívání. Společnost využívá toto zařízení již od roku 2016, proto jsme je požádali o zpětnou vazbu.

    

Z destilačním zařízením je již dlouhodobě spokojena společnost COLOR SPECTRUM a.s. I po třech letech přístroj funguje bezchybně, bez potřeby mimořádného servisu. Požádali jsme o vyjádření a zhodnocení zástupce společnosti: 

"Zařízení je velmi jednoduché na obsluhu a dobře odolává i hrubšímu zacházení (zamrznutý výměník, potřísnění louhem, připečené sáčky a pod.). Pokud je teplota nad nulou, je v provozu denně (1 cyklus). Při nízkých teplotách může zamrznout výměník (není průchozí).

Celkové množství předestilovaného množství (destilátu) je již více než 30 tun. Tzn., zpracovali jsme přibližně 40 tun kalů. Kdybychom nedestilovali a kaly spalovali, zaplatili bychom cca 6 Kč /kg. 

Problém vidíme spíše s využitím destilátu, který je primárně určen na mytí a čištění našeho zařízení. K tomuto účelu jej ale není potřeba tolik, co vyprodukuje toto technologické zařízení. Nyní hledáme možnosti dalšího využití destilátu mimo čištění. 

Zařízení funguje spolehlivě, s výjimkou standardní výměny oleje a seřízení termostatu jsme neměli žádné servisní služby. Jednou jsme museli reklamovat sáčky, které měli špatný šev, reklamace proběhla bez problému.

Zpočátku jsme měli potíže s připékáním sáčku ke stěnám kotle. Jednalo se ale pravděpodobně o chybu obsluhy, protože se po určité době provozu četnost této vady výrazně snížila."

 

Chcete vědět, kolik můžete ušetřit právě vy? Využijte naši kalkulačku a hned víte, na čem jste. 

Nebo nám rovnou napište nebo zavolejte. Všechny vaše dotazy rádi zodpovíme. 

Renáta Sabolová

Ing. Michaela Pospíšilová